петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 192
home Музика

СКАНДАЛ: Еден час пред финалето водителката на Евровизија по грешка ја објави табелата со победникот- еве на кое место е Македонија!

СКАНДАЛ: Еден час пред финалето водителката на Евровизија по грешка ја објави табелата со победникот- еве на кое место е Македонија!

За неполн час во Тел Авив, Израел ќе започне евровизиското финале кое со нетрпение го очекува цела Европа.

Македонија ќе настапи осма по ред со песната „Proud“ на Тамара Тодевска.

И додека со нетрпение Македонците го очекуваат настапот и пласманот на нашата претставничка, една од водителките на овогодинешната Евровизија Луку Ајоуб на својот Инстаграм профил многумина ја осудија дека открила голем скандал.

Имено таа објави видео стори од подготовките каде се гледа табелата на големиот екран со резултатите и гласањето под која напиша „Не сеуште“, алудирајќи дека тоа не е победникот.

Според моментот на видеото прва на табелата е Швајцарија, додека Македонија се наоѓа на 11 место.

Дали ова е само подготвка и „тестирање“ на технологијата за вечерва да биде под конец, останува да видиме.

Коронавирус