среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Шакира објави нова песна, обожавателите мислат дека е посветена на Пике

Разделбата на Шакира и Пике им го уништи љубовниот живот, но затоа кариерата на пејачката е во подем.

Песната „Te Felicito“, која Шакира неодамна ја објави во дует со пејач од Порторико, со над 100 милиони прегледи на YouTube моментално е третата најпопуларна песна во светот.

Сепак, тоа не ги задоволи апетитите на пејачката, па во етер е уште една соработка, првата официјална песна што ја објави по раскинувањето со Жерар Пике.

„Don’t you Worry“ е резултат од соработката меѓу Шакира, Давид Гета и Блек Ајд Пис. И како и во претходниот музички хит, „детективите“ на социјалните мрежи во текстот пронашле одредени делови во нумерата кои се како создадени за случајот со Пике и наводното неверство.

„Го правам тоа што го сакам, бев падната но сега станав. Станувам сè помудра, сето тоа ќе биде во ред“, гласат дел од стиховите на новата песна.

Слушнете како звучи новиот хит:

Коронавирус