петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Саша Поповиќ планира да ја прати оваа „Ѕвезда на Гранд“ на Евровизија?

Саша Поповиќ планира да ја прати оваа „Ѕвезда на Гранд“ на Евровизија?

Саша Поповиќ сериозно размислува Милица Павловиќ која се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ да ја испрати на Евровизија.

„Види Милице, јас да се прашувам, јас тебе би те пратил на Евровизија. Верувај ми, публиката се согласува со мене. Ќе бидеш вистински претставник и ќе направиш дар – мар. Но, следната година…“ вели Поповиќ.

ФОТО: НЕМАЊА НИКОЛИЌ/ДРАГАНА УДОВИЧИЌ

„Вие знаете дека во еден момент зборувавме на таа тема“ изјави Милица.

„Добро, ќе се потрудиме следната година. Може?“ изјави Поповиќ во Гранд Специјал.

„Е сега ме изненадивте“ изјави Милица.

Откако Павловиќ се појави на музичката сцена често се спомнува како специјален кандидат да ја престљавува Србија на Евровизија, а дали тоа ќе се случи останува да видиме.

За потсетување, ова годинешното издание на Евровизија ќе се одржи во Ротердам, Холандија.

Коронавирус