понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 58
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Саша Ковачевиќ направи нешто што ретко се гледа: Многу негови колеги би го посакале истото! (ФОТО)

Саша Ковачевиќ направи нешто што ретко се гледа: Многу негови колеги би го посакале истото! (ФОТО)

Популарниот српски пејач Саша Ковачевиќ ги израдува своите фанови со две нови песни – „Пантера“ и „Моја малена“.

Судејќи по реакцијата на фановите, како и по бројот на прегледи, Саша „забоде“ два хита кои ќе се слушаат цело лето.

Саша во меѓувреме оствари несекојдневен успех.

Имено, песните „Пантера“ и „Моја малена“ се најдоа на првите две позиции на трендинг на Јутјуб и тоа во Србија, Босна и Херцеговина и Македонија.

Пејачот со овој успех се пофали и на социјалните мрежи каде доби бројни честитки од неговите колеги.

View this post on Instagram

Hvala vam! 🙏♥️ #sk #youtube #sasakovacevic

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic) on

Коронавирус