четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 33
home Музика

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руски хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг

Руските хакери се обидуваат да ги саботираат претставниците на Украина на Евросонг, пишува Daily Mail.

„Killnet“, групата која го поддржува Путин, наведе на апликацијата Телеграм дека ќе ги блокира онлајн сервисите за гласање со цел Украина да не добие поддршка од јавноста на натпреварувањето.

„Не можете да гласате онлајн? Можеби за се е виновен нашиот DDOS напад“, напишаа тие во објавата.

Коронавирус