четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 165
home Музика

Роналдињо стана рапер (ВИДЕО)

Роналдињо стана рапер (ВИДЕО)

Легендата на бразилскиот и светскиот фудбал Роналдињо започна музичка кариера.

Поранешната ѕвезда на Барселона, Милан и Пари Сен-Жермен е дел од новоформираната бразилска рап – група „Tropa do Bruxo“, која деновиве ја објави својата дебитантска нумера под наслов „Role Aleatorio“.

-Отсекогаш сум сакал да создавам музика, а рапот отсекогаш ме инспирирал. Оваа група има светла иднина, изјави Роналдињо, кој се појавува во видеозаписот на првата песна на бразилскиот рап бенд. (МИА)

Коронавирус