понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 143
Во живо

Обраќање на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на нацијата

home Музика

Роби Вилијамс ќе го отвори Мундијалот во Русија

Роби Вилијамс ќе го отвори Мундијалот во Русија

Британскиот пејач Роби Вилијамс ќе настапи на церемонијата по повод отворањето на Светското првенство во Русија.

Вилијамс најави дека ќе направи незаборавен спектакл. Тој истакна дека е среќен и дека овој настап е исполнување на неговите детски соништа.

На свеченоста, која ќе се одржи пред првиот натпревар на Мундијалот меѓу Русија и Саудиска Арабија, ќе го придржуваат руската оперска пејачка Аида Гарифулина и поранешната бразилска фудбалска ѕвезда Роналдо.

Поранешниот бразилски фудбалер истакна дека првиот натпревар од Мундијалите е секогаш симболичен.

Коронавирус