недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 100
home Музика

ПРОВОКАЦИЈА НА ЕВРОВИЗИЈА: Претставникот на Швајцарија со “двоглав орел“ им се заблагодари на Албанците (ФОТО)

ПРОВОКАЦИЈА НА ЕВРОВИЗИЈА: Претставникот на Швајцарија со “двоглав орел“ им се заблагодари на Албанците (ФОТО)

Претставникот на Швајцарија на Евровизија, направи скандал покажувајќи со рацете двоглав орел, знак што на Албанците им значи симбол на Голема Албанија.

Тој го покажа двоглавиот орел откако доби 12 поени од Албанија.

Претходно, камерата забележа и какотој вулгарно пцуе во програмата во живо додека ги слави бодовите што ги доби.

Gjon Muharremaj, кој настапува под името Џон Тирс, ​​е Албанец, од татко Албанец од Косово и Метохија и мајка од Албанија, Тирана.

ЕУРО 2020

Македонија