среда, 14. септември 2022. Вести денес: 60
home Музика

Преживеала пад на авион во кој животот го загубиле 107 луѓе: Лани го покажа својот талент и ги занеми сите (ВИДЕО)

Преживеала пад на авион во кој животот го загубиле 107 луѓе: Лани го покажа својот талент и ги занеми сите (ВИДЕО)

Авионската несреќа ја преживеала само таа и уште една личност, но и биле потребн долгогодишно физичко и емотивно закрепнување.

Врзана за болнички кревет од глава до стапалата, во музиката наоѓала утеха. Иако од секогаш сакал да пее, нејзината желба тогаш уште повеќе пораснала.

Правејќи храбар чекор се пријавила во шоуто „Америка има талент“, а нејзината изведба на песната „Thinking Out Loud“ ја крена публиката на нозе.

Настапот е од лани, но за оваа херојка уште се зборува.

Погледнете го овој неверојатен момент!

Коронавирус