среда, 21. август 2019. Вести денес: 85
home Музика

Познатиот рапер одржа концерт па почина на само 35 години

Познатиот рапер одржа концерт па почина на само 35 години

Рускиот рапер Децл (Кирил Толмацки) починал по концерт во градот Ижевск. Руски медиуми  го цитираат менаџерот Павел Беленец, но информацијата беше потврдена и од таткото на Децл.

Неофицијална причина за смртта е инфаркт.

Децл имаше 35 години, а дебитантскиот албум „Кој: Ти“, издаден во 2000 година е меѓу најпродаваните руски рап албуми.