понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 179
home Музика

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување (ВИДЕО)

Повторно горди на Мартинијан: Новата песна на талентираниот Македонец е вистинско освежување (ВИДЕО)

Мартинијан Кириловски лани ја правеше Македонија горда со своите настапи на „Ѕвездите на Гранд“. Со секоја изведба ги освојуваше симпатиите на публиката, а комплиментите од жири-комисијата беа се посилни.

Неговите обожаватели и љубителите на квалитетна музика, сега добиваат подарок од него, а тоа е новата песна.

Оваа прекрасна песна е насловена како „Пола света“. Станува збор за модерен стил, наменет за сите генерации. Вистинско освежување на македонската музичка сцена.

Музиката и аранжманот се дело на Иле Спасев, а текстот го напиша Огнен Неделковски.

Коментарите под видео записот се дека Македонците се гордеат со секој успех на ова момче, така и со новата песна.

Само напред!

Коронавирус