четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 46
home Музика

Поранешниот на Розга со мистериозната убавица ја изведе една од најубавите љубовни балади- од ова видео ќе се наежите

Поранешниот на Розга со мистериозната убавица ја изведе една од најубавите љубовни балади- од ова видео ќе се наежите

Поранешниот свршеник на Јелена Розга, Стјепан Хаусер овие денови на својот Јутјуб канал објави видео на кое тој и  неговата девојка, Италијанката Бенедетте Карета ја препеваат легендарната песна од филмот Титаник.

Убавата Италијанка е позната по тоа што во видеата со Стјепан објавува само дел од своето лице, па така и овој пат 33 годишната пејачка седи во неговиот скут и синхронизирано ја изведуваат баладата која наежи многумина нивни фанови.

Инаку парот стана познат по овие изведби откако претходно објави видео со преработка на песната „Сенорита“, а истата има милионски прегледи.

Коронавирус