вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 61
home Музика

Пол Макартни за Битлси, откри кој член е виновен за распадот

Пол Макартни за Битлси, откри кој член е виновен за распадот

Пол Макартни изнесе бомбастично тврдење, дека починатиот Џон Ленон е виновен за распадот на Битлси.

Познатиот рокер вели дека Ленон еден ден само дошол и кажал дека заминува од групата.

-Не го покренав јас растурањето. Тоа беше Џони, вели Макартни.

Фановите на бендот долго време расправаа за одговорноста, а многумина го обвинуваа токму Макартни.

Меѓутоа рокерот вели дека желбата на Ленон за слобода била главна причина за распадот на легендарниот бенд.

Локални избори 2021