четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Музика

ПОЧНАА ДА СЕ НИЖАТ СКАНДАЛИТЕ: Организаторите го цензурираа настапот на претставничката на Албанија, таа не им остана должна (ВИДЕО)

ПОЧНАА ДА СЕ НИЖАТ СКАНДАЛИТЕ: Организаторите го цензурираа настапот на претставничката на Албанија, таа не им остана должна (ВИДЕО)
EBU / ANDRES PUTTING

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена на го смени истиот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)

Имено Ронела на вчерашната церемонија на која македонската претставничка го имаше најголемиот скандал досегашен на нашата земја, се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше коцкест детаљ со кој буквално го прекри лицето.

Таа тоа го направила поради револт, јавуваат медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)

Пејачката е бесна поради тоа што организаторите во Торино го цензурирале нејзиниот настап поради премногу голотија, а таа по тој повод била принудена потполно да ја промени кореографијата како и креацијата и да не е толку експлицитна според нивните правила.

Во продолжение погледнете го и настапот од првата проба кој решија организаторите на Евровизија да го цензурираат.

@eurovision The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision

 

FOTO: EBU / ANDRES PUTTING

Коронавирус