четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 93
home Музика

ПО СКАНДАЛОЗНАТА НОЌ, ПОВТОРНО СЕ ОГЛАСИ – по втор пат жали за се што се случи, македонското знаме ќе го вее гордо во иднина

ПО СКАНДАЛОЗНАТА НОЌ, ПОВТОРНО СЕ ОГЛАСИ – по втор пат жали за се што се случи, македонското знаме ќе го вее гордо во иднина

Никако да стивнат реакциите на јавноста по вчерашниот скандал кој се случи во Торино во Италија, кога нашата евровизиска претставничка го фрли државното знаме на подот.

Социјалните мрежи буквално експлоадираа вчера поради ваквото однесување на Андреа, која уште вчера објави видео на кое се обиде да објасни што се случило и дека не било со никаква лоша намера.

Таа утрово на социјалните мрежи повторно се обрати до јавноста, каде повторно се извинува за она што го стори.

Нејзината изјава ви ја пренесуваме во целост:

Коронавирус