сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 127
home Музика

По пет милијарди прегледи, спотот на „Деспасито“ е избришан од ЈуТјуб

По пет милијарди прегледи, спотот на „Деспасито“ е избришан од ЈуТјуб

Хакери го избришаа спотот за песната „Деспасито“ од ЈуТјуб.

Само пет дена откако беше објавено дека спотот на Луис Фонси во соработка со Дади Јанки официјално е најгледаниот на Јутјуб со 5 милијарди прегледи, хакери успеаја да го избришат.

Луѓето некое време можеа да пристапат до спотот, но наместо песната ги дочекала слика од петмина аниминирани и маскирани луѓе со вперени пиштоли во камера, што сугерира дека станува збор за хакерски напад.

Таков хакерски напад ги погоди и Шакира, Селена Гомез, Тејлор Свифт и Дрејк, а оригиналните видеа се поставени на Вево.

Хакерската група која се потпишува како Prosox and Kuroi’sh напиша „Free Palestine“ под видео клиповите.

Коронавирус