петок, 30. септември 2022. Вести денес: 120
home Музика

По „ковид и секс„ Сања Барбика распали на социјалните мрежи: „Толку ви е капацитетот да процените“ (ВИДЕО)

По „ковид и секс„ Сања Барбика распали на социјалните мрежи: „Толку ви е капацитетот да процените“ (ВИДЕО)

Новата песна на Сања Барбика „Ковид и секс“ предизвика бура реакции, како позитивни така и негативни.

Додека едни ја фалеа за креативност и храброст, други ја обвинија пејачката дека се потсмева и поигрува со катастрофата која зацрни многу човечки судбини и одзеде илјадници животи.

Се чини дека Сања не можеше повеќе да издржи па се обрати на „хејтерите“ , но и до оние кои ја пофалија.

„Почитувани хејтери,

Долго размислував на крајот одлучив да оделам малце време и за вас.Свесна бев дека незнаете да ја препознаете храброста да се донесат новите трендови кај нас, но ете и овој пат решив да бидам во првите и покрај тоа што знаев на какви коментари ќе наидам.

Ама ако не Ви замерувам, толку Ви е капацитетот да процените и да вреднувате, само не ми е јасно како ги поддржувате естрадните уметници од регионот со овој жарн на музика, а нас домашните не плукате, вреѓате и понижувате, од мене простено Ви е.

На крајот од денот ако не Ви се допаѓа не слушајте и не гледајте, сите ние имаме различни вкусови, а во тоа сум сигурна бидејќи покрај многуте хејтерски коментари, добив дупло повеќе поддржувачки и охрабрувачки коментари, да бидам искрена Ви благодарам и на едните и на другите.

Имало и коментари од типот дека сум ги исмејувала жртвите од Ковид, НЕ НЕ НЕ, како би ги исмејувала кога и јас лично го прележав вирусот, темата на песната е таква се со цел малце позитива да дадеме на се околу ковид вирусот, да ја тргнеме барем на неколку минути негативната енергија!

Ве сака Сања Барби, наскоро се гледаме и дружиме на најдобрите забави!

П. С. Сигурна сум дека на истите често ќе ја барате да ја пеам Ковид и секс“ – дословно им порача струмичката Барбика.

Коронавирус