понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 73
home Музика

По 50 години: Легендарниот музичар се повлекува од сцената

По 50 години: Легендарниот музичар се повлекува од сцената

По 50 години на сцената, легендарниот британски музичар Елтон Џон најави повлекување.

Сер Елтон (70) повеќе нема да настапува на турнеи, одлука која е мотивирана главно од здравствени причини.

Изминатата година Елтон Џон помина 12 дена во болница поради бактериска инфекција.

Џон најави дека сака да се повлече и поради тоа што сака да помине повеќе време со своето семејство – сопругот Дејвид Фурниш и нивните деца Закари и Елајџа, родени преку сурогат мајки.

Коронавирус