четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 100
home Музика

Овие прекрасни песни сите ги знаеме: Стихови испеани од принцезите на Дизни (ВИДЕО)

Овие прекрасни песни сите ги знаеме: Стихови испеани од принцезите на Дизни (ВИДЕО)

Ова се најдобрите 20 песни кои се интерпретирани од страна на принцезите во филмовите.

Листата вклучува песни како „Show Yourself“, „Almost There“, „Reflection“ и други, од филмови како „Robin Hood“, „Pocahontas“, „Beauty and the Beast“, итн.

Сите ги знаат, а во продолжение можете да ги слушнете:

Коронавирус