недела, 31. мај 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Оваа вест ќе ги израдува фановите на „Самрак“

Оваа вест ќе ги израдува фановите на „Самрак“

Стефани Мејер, авторка на сагата „Самрак“ (Twilight), најави ново продолжение на својата вампирска љубовна приказна за Едвард Кулен и Бела Свон.

Првата книга од серијалот беше издадена пред 15 години. Потоа, според неа, и нејзините продолженија беа снимени пет филма коишто и денес имаат свои обожаватели низ цел свет.

Новата книга е насловена „Мidnight Sun“ (Полноќно Сонце), и претставува приказна погледната низ очите на Едвард. (МИА)

Коронавирус