сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 43
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Музика

Оваа песна ја знаат сите од поранешна Југославија, но слушнете ја преработката од шведски бенд (ВИДЕО)

Оваа песна ја знаат сите од поранешна Југославија, но слушнете ја преработката од шведски бенд (ВИДЕО)

Шведскиот метал-бенд „Инфорсер“ го преработи хитот „Лет на други свијет” на екс-југословенската група „Дивље јагоде“, од 1985 година.

Преработката носи наслов „To Another World” и пријатно ги изненади љубителите на „Дивље јагодњ“ во земјите на поранешна Југославија, имајќи пред вид дека „Инфорсер“ годинава доаѓа на Егзит фестивалот во Нови Сад.

Парламентарни избори 2020