недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Музика

Оваа песна ја пее цел Балкан, а слушнете како звучи кога вокалите ќе ги вкрстат нашите Тони и Ани (ВИДЕО)

Оваа песна ја пее цел Балкан, а слушнете како звучи кога вокалите ќе ги вкрстат нашите Тони и Ани (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Тони Андреев и Андријана Ани Петрушовска направија преработка на новиот хит „Вуду“ на Теодора Џехверовиќ и ДеВито.

Музичката обработка е дело на самиот Андреев, додека за видеото се погрижи веќе докажаниот Алек Тасевски.

– Песната е апсолутен хит во регионот, за само 20 дена успеа да достигне гледаност од околу 25 милиони. Не планиравме да правиме кавер-верзија на песна од Теодора, но уште при првото снимање сфативме дека одлично ни лежи со Ани, па веднаш ја снимивме. Видеото е дело на Алек Тасевски, со кого веќе подолго време соработувам и многу сум задоволен како излезе целиот пакет. Првите реакции се одлични, добиваме позитивни коментари, па верувам дека како и претходните проекти, така и овој ќе помине одлично, вели Тони Андреев.

Пејачот го искористил слободното време за да направи повеќе музички проекти, па многу наскоро ќе ја изненади јавноста со уште неколку новитети.

Во продолжение слушнете како звучи „Вуду“ во изведба на Тони Андреев и Андријана Ани.

Коронавирус