среда, 14. април 2021. Вести денес: 173
home Музика

Оваа песна е фаворит за победа на „Евросонг 2021“: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Оваа песна е фаворит за победа на „Евросонг 2021“: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Destiny Chukunyere од Малта според обложувалниците е најголемиот фаворит за победа на Евросонгот во Холандија.

Оваа девојка со својата песна ќе се обиде да ја донесе Евровизија за првпат во својата земја.

Дали ви се допаѓа оваа песна?

Коронавирус