вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 45
home Музика

Оваа песна долго се очекуваше: Зорица и Шабан објавија нова песна (ВИДЕО)

Оваа песна долго се очекуваше: Зорица и Шабан објавија нова песна (ВИДЕО)

Долго најавуваниот дует на Зорица Брунцлик и Шабан Шаулиќ, „Ти можеш се“ конечно ја виде светлоста на денот и тоа токму на роденденот на внукот на Шабан, Лука.

Зорица и Шабан имаат десетици огромни хитови, а новата песна секако има потенцијал да влезе меѓу нив.

На 6-ти октомври во Штарк арена се спрема музичкиот спектакл на кој кралот на фолкот ќе прослави 50 години работа.

Коронавирус