понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 175
home Музика

Ова звучи прекрасно: Хор од Јордан ја испеа „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Ова звучи прекрасно: Хор од Јордан ја испеа „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Во Вашингтон, хорот од кралството Јордан, „Dozan Wa Awtar” ја испеа македонската песна „Македонско девојче”, oбјавија од Македонската обединете дијаспора.

Настанот се одржал во Прва собраниска Обединета Црква Христова, a настапот на хорот е навистина прекрасен.

Со истата песна хорот се претставил и во јули оваа година во Аман, Јордан.

Локални избори 2021