понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 0
home Музика

Ова е тизерот за YOU- песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2020 (ВИДЕО)

Ова е тизерот за YOU- песната со која Македонија ќе се претстави на Евровизија 2020 (ВИДЕО)

За сите оние кои со нетрпение ја очекуваат евровизиската песна со која Васил Гарванлиев ќе нè претстави во Ротердам, може да слушнете краток тизер.

На Денот на вљубените тој го откри името на песната со која ќе се претстави, а премиера на песната ќе биде на 8-ми март.

Додека сите се во исчекување на песната која се верува дека ќе биде одлична, Васил овозможи сите да слушнат краток тизер.

Станува збор за необичен стил со кој сигурно ќе се претстави во најдобро светло.

Во продолжение погледнете го тизерот:

Коронавирус