четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 89
Во живо

Прес-конференција на Мицкоски

home Музика

Ова е новата песна на Били Ајлиш (ВИДЕО)

Ова е новата песна на Били Ајлиш (ВИДЕО)

Били Ајлиш вчера го објави видеото за новата песна „Lost Cause“ и за само неколку часа успеа да собере повеќе од 10 милиони прегледи.

Ова е четврти сингл од претстојниот албум „Happier Than Ever“.

Коронавирус