сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 21
home Музика

Ова е момчето кое направи скандал на Евросонг: Албанец кој лажно се претставува како Британец

Ова е момчето кое направи скандал на Евросонг: Албанец кој лажно се претставува како Британец

Момчето кое синоќа направи скандал на „Песна на Евровизија“ и на британската пејачка и го грабна микрофонот на Инстаграм се претставува како Dr A.C.

Станува збор за таканаречениот активист за слобода на медиумите и писател на неколку електронски книги а интересно е дека на неговата маичка пишувало „Дело на британската државна мафија“.

Тој на Инстаграм се претставил како Албанец кој се прави дека е Британец, а на социјалните мрежи се фалел дека упаднувал во британски емисии.

#holidays #europe #la #write #writer #dj #djs #blog #blogger #create #creativity

A post shared by Dr A.C (@dracactivism) on