четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Музика

Откажан концертот на Шон Пол во Скопје- еве ја причината

Откажан концертот на Шон Пол во Скопје- еве ја причината

Концертот на Шон Пол закажан заа денеска (23 август) во Скопје нема да се одржи.

Причината за откажувањето на концертот, и покрај тоа што речиси целата екипа на Шон Пол вчеравечер пристигнала во Скопје, е тоа што Шон Пол, за жал, поради технички причини бил спречен да се качи на закажаниот лет во Лондон.

-Со оглед на неговите веќе закажани ангажмани и покрај нашите напори концерт да има утре (24 август) тоа е невозможно да се случи, а новиот датум ќе биде соопштен дополнително. Сите оние кои купиле влезници истите ќе можат да ги зачуваат за новиот датум, кој ќе бидат соопштен дополнително, или да си ги вратат средствата на продажното место од каде го набавиле билетот, велат организаторите на концертот.

Покрај Шон Пол, на концертот требаше да настапат и неколкумина домашни хип хоп артисти, кои, исто така, известија за откажувањето.