сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 53
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

Откако си го одзеде животот: Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи (ВИДЕО)

Откако си го одзеде животот: Постхумно објавена песна на шведскиот ди-џеј Авичи (ВИДЕО)

На Јутјуб се појави нова песна на починатиот шведски ди-џеј Авичи, со наслов „SOS“, којашто е дел од постхумниот албум, најавен за 6 јуни годинава.

Песната е преслушана над 900.000 пати, а под видеото љубителите не престануваат да оставаат емотивни пораки за прерано починатиот музичар. Всушност, и самото видео е составено од коментари на обожаватели.

Вокалот е на Алое Блак, со кој Авичи соработуваше и во својот можеби најголем хит – „Wake Me Up“.

Ди-џејот лани си го одзеде својот живот во Оман.