петок, 24. мај 2019. Вести денес: 0
home Музика

Одложен концертот за Тоше Проески

Одложен концертот за Тоше Проески

Концертот посветен на Тоше Проески, кој требаше да се одржи на 13 октомври во aрената „Борис Трајковски“ е одложен за две недели. Новиот датум е 2 ноември.

На концертот ќе биде промовиран и албум со нови, до сега необјавени песни од Тоше.

Албумот е со наслов “Secret place” и на него се наоѓаат седум нови песни на англиски јазик како и три преработки на познати хитови.