недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 43
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Музика

ОДЛИЧНО ЗВУЧИ: Момче од Пакистан ја пее македонската химна (ВИДЕО)

ОДЛИЧНО ЗВУЧИ: Момче од Пакистан ја пее македонската химна (ВИДЕО)

Ова момче од Пакистан ја знае химната на Република Македонија.

Тој ја пее нашата национална химна и тоа без грешка.

Неговото видео е снимено пред една година, но деновиве повторно со голема брзина се споделува низ социјалните мрежи.

Коронавирус