петок, 29. јули 2022. Вести денес: 25
home Музика

Одличен избор за викендов: Бока Конга ја најавува забавата со танц

Одличен избор за викендов: Бока Конга ја најавува забавата со танц

Топлите денови во октомври се одлични за забава. Бока Конга Ве поканува на забава со танц.

Недела, дневна забава во Passion caffe (кеј) со BokaConga & BobiSax. Забавата почнува во 13 часот.

-Момент да се зближиме за она што ке го приредиме понатака. Најава за почеток на новата сезона “забава со танц” vol.2 во изведба на #BokaConga team и обучени танчерки каде што сите сте добредојдени да научите да танцувате и забавувате на убава музика, пишува во најавата на познатиот артист.

Освен одлична музика, ќе уживате во вкусна храна, пијалок и добра забава.

Коронавирус