вторник, 11. август 2020. Вести денес: 133
home Музика

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Од новиот спот на Северина ќе плачат сите мајки (ВИДЕО)

Северина го објави спотот за новата песна „Rođeno moje“, која ја посвети на својот син Александар. Оваа песна и пред нејзината премиера беше прогласена за најемотивна и најубава балада до сега од тимот кој што работи со пејачката.

– Ова е голема убава песна во која може да се пронајде секој родител и секој човек. Кога ми ја испрати Милош во мене се случи ерупција и одма заминав да ја снимам. Пораката на песната е „безусловна љубов“ – изјавила Северина.

Коронавирус