четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Музика

Новиот албум на Били Ајлиш излегува на 30 јуни

Новиот албум на Били Ајлиш излегува на 30 јуни

Били Ајлиш на Инстаграм објави дека нејзиниот нов албум „Happier Than Ever“ ќе излезе во продажба на 30 јуни.

„Ова ми е омиленото нешто коешто сум го создала и толку сум возбудена, растреперена и нестрплива да го чуете“, напиша Били до слика од омотот на албумот.

На неа таа има и нова фризура, и руса коса. Насловната песна од албумот, пак, излегува утре.

„Ви велам… Никогаш не сум сакала некој проект, олку многу. Се надевам дека и вие ќе го почувствувате истото”, вели таа натаму.

Били Ајлиш го издаде деби-албумот „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” во 2019 година. Во март таа година поп-пејачката доби и „Греми” за песната „Everything I Wanted”. Лани пак, тинејџерката доби „Греми” во пет од шесте категории, во кои беше номинирана – за албум, запис, песна на годината, за најдобар нов изведувач и најдобар поп-албум.

Коронавирус