вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 22
home Музика

“Нешто ќе те питам бабо” ги урива сите рекорди (ВИДЕО)

“Нешто ќе те питам бабо” ги урива сите рекорди (ВИДЕО)

За само 24 часа препевот на народната песна “Нешто ќе те питам бабо” на бендот Next Time е прегледан од околу 300.000 луѓе што е апсолутен рекорд за македонски видео спот.

Ако се уште не сте ја виделе и чуле песната еве го линкот до видеото

 

Коронавирус