вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

„Некст тајм“ со промоција на спот за песната „Нешто ќе те питам бабо“

„Некст тајм“ со промоција на спот за песната „Нешто ќе те питам бабо“

Дуото „Некст тајм“ на својот Фејсбук профил најави промоција на својот нов видео запис за песната „Нешто ќе те питам бабо“.

Промоцијата ќе се одржи во Драмскиот театар (Карпош), а е закажана на 25 март со почеток во 20 часот.

Во продолжение Ви го пренесуваме Фејсбук статусот на дуото „Некст тајм“:

СО ГОРДОСТ ВИ НАЈАВУВАМЕ ПРОМОЦИЈА
ЗА НОВ ВИДЕО ЗАПИС, ЗА УШТЕ ЕДНА
МАКЕДОНСКА НАРОДНА ПЕСНА
“НЕШТО ЌЕ ТЕ ПИТАМ БАБО”
ПОНЕДЕЛНИК 25.03.2019 СО ПОЧЕТОК ВО 20:00 ЧАСОТ, ДРАМСКИ ТЕАТАР(КАРПОШ) СКОПЈЕ.
ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН ЗА СИТЕ ЉУБИТЕЛИ И ПОДРЖУВАЧИ НА МАКЕДОНСКАТА МУЗИКА И НЕКСТ ТАЈМ.
ВЕРУВАМЕ ДЕКА И ПО ТРЕТ ПАТ ЌЕ ВЕ НАПРАВИМЕ ГОРДИ И ЌЕ ЈА ЗАЧУВАМЕ МАКЕДОНСКАТА ПЕСНА ЗАЕДНО!!!

Коронавирус