понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 161
home Музика

Некст Тајм со нова преработка – еве за која песна станува збор (ФОТО)

Некст Тајм со нова преработка – еве за која песна станува збор (ФОТО)

И покрај многубројните турнеи низ Македонија момците од дуото „Некст Тајм“, Стефан и Мартин изминатиот период работеа паралелно и на нивниот најнов музички проект.

Станува збор за уште една одлична преработка на стара македонска песна односно за песната „Прошета се Јовка кумановка“, која ќе имате прилика да ја слушнете во едно ново и поинакво руво.

Коронавирус