вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Музика

„Некст тајм“ го објавија документарецот за „Нешто ќе те питам бабо“ (ВИДЕО)

„Некст тајм“ го објавија документарецот за „Нешто ќе те питам бабо“ (ВИДЕО)

Кон крајот на март годинава, дуото „Некст тајм“ го промовираше својот најнов проект „Нешто ќе те питам бабо“, а сега имаме можност да ја слушнеме и приказната за тоа како се роди идејата за оваа песна. Имено, момците завчера го претставија и документарецот за овој проект, кој премиерно беше прикажан и на самата промоција во Драмскиот театар, откривајќи ни како течеше процесот за изборот, но и за контроверзиите што ги предизвикува песната.

Како и претходните две – „Ја излези Ѓурѓо“ и „Слушам кај шумат шумите“ – оваа преработка наиде на позитивни реакции кај публиката и досега собра речиси милион и пол прегледи на Јутјуб, а минатиот месец браќата рекоа дека подготвуваат уште неколку песни кои ќе ги заокружат во албум, па повторно ќе се фокусираат на создавање авторска музика.

Додека го очекуваме следниот проект на „Некст тајм“, во продолжение откријте ја приказната зад „Нешто ќе те питам бабо“.

Парламентарни избори 2020