петок, 29. јули 2022. Вести денес: 82
home Музика

Неда Украден пред дисквалификација, ги прекршила правилата на Беовизија

Неда Украден пред дисквалификација, ги прекршила правилата на Беовизија

Пејачката Неда Украден најверпојатно ќе биде дисквалификувана од годишениот избор на српски претставник за Евросонг.

Песната под име „Бомба“, Неда ја објавила во декември, а правилата на изборот говорат дека песната не смее да биде изведена пред фестивалот.

-Објавив три нови песни. Една од нив беше погодна за промоција на таква манифестација. Јас сум некој кој сака предизвик. Прво, тоа ме радува, немам некои претензии, но песната е атрактивна. За мене тоа е одлична промоција на „Бомба“, а се останато е бонус, неодамна изјавила Неда со што потврдила дека е прекршено едно од правилата на конкурсот.

Коронавирус