петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 61
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

„Не те давам Македонијо“- Орде Неделковски објави патриотска песна (ВИДЕО)

„Не те давам Македонијо“- Орде Неделковски објави патриотска песна (ВИДЕО)

Македонскиот пејач Орде Неделковски сними нова песна.

Пее за нашата држава во песната која се вика „Не те давам Македонијо“.

Музиката и аранжманот се на Горан Милошески, а текстот на Огнен Неделковски.

Уживајте!

Коронавирус