четврток, 16. септември 2021. Вести денес: 157
home Музика

Натпреварот не е почнат, а оваа песна е веќе прогласена за победник на Евровизија (ВИДЕО)

Натпреварот не е почнат, а оваа песна е веќе прогласена за победник на Евровизија (ВИДЕО)

Иако се уште не се познати натпреварувачите на сите земји кои учествуваат на Евровизија, обложувањата се веќе отворени и започна нагодувањето за победникот на 65-от по ред музички натпревар.

Според веб-страницата „Еurosvisionworld“, која ги собира сите квоти од обложувалниците,веќе има понуда кој ќе победни на Евровизија.

Победува Литванија!

Актуелен фаворит за победникот на Евровизија е Литванија, земја која никогаш не постигнала значаен резултат на ова натпреварување.

Литванија во Ротердам оваа година ќе ја претставува групата „The Roop“ од Вилнус, а ќе ја изведе песната „On Fire“, која веќе има повеќе од два милиони прегледи на официјалниот канал Евровизија.

Преслушајте:

Коронавирус