понеделник, 20. март 2023. Вести денес: 114
home Музика

Нашата Мила има ангелски глас: Уживајте во прекрасната изведба на „Ој Јано, Јано“ (ВИДЕО)

Нејзините изведби на македонските народни песни се вистинско совршенство и оставаат без здив.
Нашата Мила има ангелски глас: Уживајте во прекрасната изведба на „Ој Јано, Јано“ (ВИДЕО)

Мила Пеовска од Македонски Брод е 11-годишно девојче со ангелски глас.

Нејзините изведби на македонските народни песни се вистинско совршенство и оставаат без здив.

Настапот кој ќе го проследите во продолжение е од Интернационалниот Етно Фестивал во Воронеж, Русија, во 2015 година, кога Мила имала само 8 години.

Уживајте во изведбата на “Ој Јано Јано” во продолжение:

loading...