сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 0
home Музика

Најскапиот настап на Евровизија: Оваа земја потроши најмногу пари за сцена (ВИДЕО)

Најскапиот настап на Евровизија: Оваа земја потроши најмногу пари за сцена  (ВИДЕО)

Пејачката Елина Нечајева, која на Евровизија ја претставуваше Естонија, на големата сцена се појави со необичен фустан на кој се проектираа светлосни ефекти.

Покрај неверојатниот настап и талент, неверојатна е и сумата која естонската евровизиска делегација ја издвоила за стајлингот.

Само фустанот на Елина чинел 65.000 евра и со тоа настапот на Естонија во Лисабон е најскапиот од сите сценски изведби на годинашната Евровизија.

Погледнете го и целосниот настап:

Коронавирус