понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 56
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Музика

НА ЕВРОПА И ТРЕБА ВАКВА БАЛАДА: Тамара Тодевска гордо ќе пее за Македонија- ова е евровизиската песна (ВИДЕО)

НА ЕВРОПА И ТРЕБА ВАКВА БАЛАДА: Тамара Тодевска гордо ќе пее за Македонија- ова е евровизиската песна (ВИДЕО)

Тамара Тодевска со песната „Proud“ ќе ја претставува нашата земја оваа година на Евровизија која се одржува во Израел.

Пејачката вечерва ја промовираше баладата која звучи одлично.

Македонија учествува во втората полуфинална вечер на 16 мај.

Коронавирус