среда, 14. април 2021. Вести денес: 173
home Музика

МОЌНА ИЗВЕДБА: Јапонски оперски пејач ја пее „Земјо Македонска“ (ВИДЕО)

МОЌНА ИЗВЕДБА: Јапонски оперски пејач ја пее „Земјо Македонска“ (ВИДЕО)

Јапонскиот оперски пејач Казухиро Котецу ја изведе познатата македонска песна „Земјо Македонска“.

Ова не е првпат Котецу да изведува македонски песни. Во минатото од него можевме да ги слушнеме и „Македонско девојче“ и „Болен ми лежи Миле Поп Јорданов“.

Коронавирус