сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 46
home Музика

Милица Павловиќ во новиот спот не носи гаќички: На пејачката „и попушти кочницата“, на гледачите „им падна вилицата“ (ФОТО+ВИДЕО)

Милица Павловиќ во новиот спот не носи гаќички: На пејачката „и попушти кочницата“, на гледачите „им падна вилицата“ (ФОТО+ВИДЕО)

Младата музичка фолк sвезда Милица Павловиќ ги изненади и шокираше своите обожаватели уште кога го објави тизерот за нејзината нова песна под наслов „Папи“.

Во понеделникот вечерта, 10 август, 2020 г. само неколку часа пред нејзиниот роденден, сексапилната бринета ја промовираше споменатата песна пред публиката како нејзин подарок, која е проследена од високобуџетно видео.

Приказната во песната „Папи“  говори за незадоволна девојка која била запоставена од партнерот, па таа се обидува на секој начин да му се одмазди за да му докаже дека не може така да се однесува кон неа.

Во некои сцени, Милица носи многу провокативен жолт стајлинг, а во преден план е нејзиниот згоден и тесен задник, кој, судејќи според коментарите, предизвика еуфорија од воодушевување, како кај машкиот дел, така и кај женскиот дел од публиката.

Сепак, она што е највозбудливо, најпровокативно, најиритантно и шокантно, се сцените кои изгледаат како Милица да не носи гаќички на себе.

Дали е тоа така, само пејачката си знае, но сепак, ако добро ги проанализирате, многу извесно е дека и тоа е можно:

Српската „секси сењорита“ како што ја нарекуваат, да снимала спот гола! Или се’ е во добрата камуфлажа?

Впрочем, погледнете го внимателно видеото, па проценете самите: