понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 168
home Музика

Мартинијан со „Златокоса“ ќе го издаде балканскиот хит за ова лето

Мартинијан со „Златокоса“ ќе го издаде балканскиот хит за ова лето

„Златокоса“ ќе биде новиот летен хит на македонскиот талент Мартинијан Кириловски.

Тој ќе ја издаде песната за неговата матична куќа „Гранд продукција“. Со своите настапи на „Ѕвездите на Гранд“, тој ја правеше горда македонската публика која едвај го чека новиот хит

Станува збор за песна во брз летен ритам, која несомнено ќе ги освои срцата не само на македонската, туку и на балканската публика со оглед дека ќе биде на српски јазик.

Коронавирус