петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 17
home Музика

Малиот Љуба ја пее „Бато“ на Калиопи: Ова е највредниот момент во нејзината музичка кариера (ВИДЕО)

Малиот Љуба ја пее „Бато“ на Калиопи: Ова е највредниот момент во нејзината музичка кариера (ВИДЕО)

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестгодишниот Љуба Станковиќ, настапил со Калиопи во Будва, а како колега, рамен на дивата, во дует ја отпеале антологиската „Бато“.

Калиопи му дава предност на помладиот колега.

Настапот со Љуба за Калиопи е највредниот момент во музичката кариера. Така напиша таа споделувајќи го видеото на Инстаграм.