петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 61
home Музика

Македонка со прекрасна изведба го расплака жирито во Малта (ВИДЕО)

Македонка со прекрасна изведба го расплака жирито во Малта (ВИДЕО)

32-годишната Деница Апостоловска од Тетово, која веќе 5 години живее во Малта каде работи како чистачка, се појави на тамошното шоу „Malta’s got talent“ и ги освои симпатиите на четиричленото жири.

Прво пееше компилација на повеќе песни кои ги нарече „Conversation with my mom“, додека потоа испеа традиционална песна од Малта за која ја доби секоја пофалба.

Деница почна со „Angels“ на Роби Вилијамс, а потоа поврза уште неколку песни како „Born this way“, па и локални малтешки песни  кои го размрдаа жирито кое на крај и кажа дека е родена да биде на сцената.

Коронавирус